Navštívte nás
Pekná cesta 15, 831 52 Bratislava
Zavolajte nám
02/44 87 33 33
Napíšte nám
recepcia@revitalis.sk
joga a fyzioterapia

Zdravý chrbát bez bolesti – téma, ktorá spája jogu a fyzioterapiu

Poznatky z fyzioterapie robia cvičenie jogy účinnejším

V joge aj vo fyzioterapii, je chrbtica a dobrá kondícia jednou zo spoločných tém. Poznanie o chrbtici vie napomôcť zefektívniť vaše cvičenie jogy a urobiť ho účinnejším. Správne cvičenia podporujíu nielen zdravie chrbtice, ale aj ostatných častí tela.

Fyzioterapia aj joga sa téme bolesti chrbtice venujú veľmi podobne a na určité otázky aj podobne odpovedajú.

joga a fyzioterapia
Zdravý chrbát bez bolesti

Prevencia je však veľmi náročná, keďže téma starania sa o svoj chrbát dnes nie je “spoločensky” zakotvená v našom živote tak ako napríklad starostlivosť o zuby. Môže sa vám toto prirovnanie zdať zábavné ale pred 30 rokmi nás zubári učili prevencii a starostlivosti o náš chrup. Dnes je staranie sa o zuby pre každého, kto si chce šetriť zdravie a peňaženku samozrejmosťou.

Dnes pred nami teda stojí úloha naučiť sa starať o svoju chrbticu pravidelne a s radosťou. 🙂

joga a fyzioterapia
Cvičte s radosťou

Zanedbaná starostlivosť o chrbticu je nielen veľmi bolestivá a ovplyvňuje celkový komfort ale môže byť aj veľmi náročná po organizačnej a finančnej stránke. Dochádzanie na rehabilitáciu, pravidelné cvičenie v domácom prostredí, nákup pomôcok ako aj pravidelné kontroly sú pre mnohých pacientov neprekonateľnou prekážkou.

Na túto tému sme sa rozprávali v akadémii vzdelávania a jogy ASANA už minulý rok. Rozhovor s Luciou Mercekovou a video si môžete pozrieť priamo tu:

 

Ak máte potrebu venovať sa vašej chrbtici z dôvodu bolesti alebo chcete už radšej cvičiť preventívne, neváhajte nás kontaktovať na čísle 0918 620 944 alebo mailom na cez recepcia@revitalis.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *