Navštívte nás
Pekná cesta 15, 831 52 Bratislava
Zavolajte nám
02/44 87 33 33
Napíšte nám
recepcia@revitalis.sk
stereotypy dýchania

Post-covidová rehabilitácia

Post-covidový syndróm. Čo to vlastne je?

Od roku 2019 nám pribudli nové dôvody fyzioterapie, ktoré môžeme nazvať ako post-COVIDové syndrómy. Jedná sa o množstvo závažných neurologických príznakov, kardiovaskulárnych a príznakov spojených s únavou a poruchami dýchania. Intenzita prejavov je mimoriadne variabilná, tak ako samotný priebeh ochorenia. Z tohto dôvodu je nevyhnutné pristupovať ku výberu a dávkovaniu terapie individuálne.

stereotypy dýchania
REVITALIS-postcovidová rehabilitácia

Zatiaľ neexistuje overená doporučená liečba, ktorou by sa dalo zamedziť nástupu príznakov po odznení akútnej fázy COVID 19. Preto je dôležitá správne vedená fyzioterapia, aby sa zlepšila kvalita života pacienta čo možno najskôr. Ak bude potrebná intervencia špecialistu ako neurológa, psychiatra, psychológa, pneumológa a pod., zabezpečíme Vám overeného odborníka.

Trénovanie správneho dýchania
REVITALIS – Trénovanie správneho dýchania

V centre fyzioterapie REVITALIS máme možnosti fyzioterapie v interiéri aj exteriéry. Samozrejme kompletná rehabilitácia prebieha za dodržania všetkých epidemiologicko-hygienických opatrení. Ak nám to počasie dovolí fyzioterapia prebieha aj v exteriéry. Pre pacientov s poruchami dýchania je to možnosť zabezpečiť viac priestoru a pocitu dostatku kyslíka. Pracujeme na úrovni zvyšovania kondície, venujeme sa poruchám dýchania vrátane odporučenia pomôcky pre domáce použitie. Respiračná fyzioterapia je dávkovaná na základe vyšetrenia dychových funkcií. Cielene upravujeme taktiež kapacitu pľúc.

Často sú postihnuté i svaly v oblasti hrudníka, ktoré sa nedokázali „spamätať“ po dusivých epizódach.

Lokalizované dýchanie pomocou pásu
REVITALIS – Lokalizované dýchanie

Využitie manuálnych techník je v tomto prípade pre získanie elasticity hrudníka nevyhnutné. Aj keď terapia trvá týždne, ojedinele až mesiace, určite prinesie očakávaný výsledok ambulantnou formou.

 

 

 

 

 

 

Ak máte akýkoľvek problém alebo deficit informácií ohľadom post-covidovej terapie. Ozvite sa nám a verte, že cielenou fyzioterapiou naberiete nový dych. Sledujte nás aj na facebooku!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *