Navštívte nás
Pekná cesta 15, 831 52 Bratislava
Zavolajte nám
02/44 87 33 33
Napíšte nám
recepcia@revitalis.sk

Ide o formu manuálnej terapie, ktorá sa používajú na uvoľnenie mäkkých tkanív a mobilizáciu kĺbnych štruktúr. Aplikuje sa pri bolestiach hlavy, chrbtice, kĺbov. Uvoľňujú sa svalové spazmy, zatuhnutia, kĺbne blokády z rôznych príčin. Úspešne sa mäkké techniky využívajú aj na uvoľnenie jazvy po čerstvých operáciách alebo úrazoch, hneď po vybratí stehov.

Súčasťou mäkkých techník je aj postizometrická relaxácia, strečink a iné relaxačné techniky. Voľbou terapeuta môže byť aj výber vhodnej trakčnej techniky.

Bankovanie

Liečebná metóda, ktorú používali už starovekí Číňania. Využíva podtlak vznikajúci chladnutím prehriateho vzduchu v dutej sklenenej nádobke. Podtlak spôsobuje rozšírenie ciev a tým zlepšenie prekrvenia. Dochádza ku otváraniu pórov pokožky, čím sa rýchlejšie odplavujú škodlivé, odpadové látky z tela. Reflexne je možné ovplyvniť dokonca aj vnútorné orgány. Významný vplyv má bankovanie aj na udržiavanie pH krvi. Bankovanie napomáha pri zmene kyslého prostredia na zásadité a dochádza ku čisteniu krvi.

Bankovanie je možné aplikovať pri bolesti kĺbov, šliach, pri svalovej tenzii či bolesti, pri únave, prechladnutí, alebo na preventívne účely.