Navštívte nás
Pekná cesta 15, 831 52 Bratislava
Zavolajte nám
02/44 87 33 33
Napíšte nám
recepcia@revitalis.sk

Ide o formu manuálnej terapie, ktorá sa používajú na uvoľnenie mäkkých tkanív a mobilizáciu kĺbnych štruktúr. Aplikuje sa pri bolestiach hlavy, chrbtice, kĺbov. Uvoľňujú sa svalové spazmy, zatuhnutia, kĺbne blokády z rôznych príčin. Úspešne sa mäkké techniky využívajú aj na uvoľnenie jazvy po čerstvých operáciách alebo úrazoch, hneď po vybratí stehov.

Súčasťou mäkkých techník je aj postizometrická relaxácia, strečink a iné relaxačné techniky. Voľbou terapeuta môže byť aj výber vhodnej trakčnej techniky.

revitalis, fizioterapia, rehabilitacia
revitalis, fizioterapia, rehabilitacia

Bankovanie

Liečebná metóda, ktorú používali už starovekí Číňania. Využíva podtlak vznikajúci chladnutím prehriateho vzduchu v dutej sklenenej nádobke. Podtlak spôsobuje rozšírenie ciev a tým zlepšenie prekrvenia. Dochádza ku otváraniu pórov pokožky, čím sa rýchlejšie odplavujú škodlivé, odpadové látky z tela. Reflexne je možné ovplyvniť dokonca aj vnútorné orgány. Významný vplyv má bankovanie aj na udržiavanie pH krvi. Bankovanie napomáha pri zmene kyslého prostredia na zásadité a dochádza ku čisteniu krvi.

Bankovanie je možné aplikovať pri bolesti kĺbov, šliach, pri svalovej tenzii či bolesti, pri únave, prechladnutí, alebo na preventívne účely.