Navštívte nás
Pekná cesta 15, 831 52 Bratislava
Zavolajte nám
02/44 87 33 33
Napíšte nám
recepcia@revitalis.sk

Máte skrátené svaly?

Ak Vám lekár povie, že máte skrátené svaly, môžete si predstaviť stav, kedy sval/svaly nie sú vo svojej fyziologickej dĺžke a nedovolia nám plný rozsah pohybu.

Tým sa samozrejme mení aj ich funkčnosť a proces narušenia funkcie často vedie k bolesti. Väčšinou sú to svaly, ktoré tvoria skupinu s názvom posturálne, majú teda tendenciu k tuhosti až ku skráteniu. Svaly sa môžu skracovať aj reflexne – ako napr. reakcia na bolesť a časom môže vzniknúť vo svale spúšťový bod tzv. trigger point. Často tento názov utrúsia maséri alebo fyzioterapeuti pri vyhmataní bolestivého bodu s tendenciou k šíreniu bolesti do i vzdialenej oblasti. Každý z nás má svoju viac či menej citlivejšiu partiu.

 

Vplyvom rôznych faktorov, ako napríklad jednostranné zaťaženie, nesprávna ergonómia práce, nevhodné stereotypy, šport bez kompenzácie a v neposlednom rade aj stres, sa prejavuje na držaní nášho tela (postúry). Zlepšenie flexibility a uvoľnenie svalu, však nie je iba zásadnou vecou strečingu. Vo fyzioterapii, máme viacero spôsobov, ako Vám vieme pomôcť z bolestivého prežívania – ŽIŤ NA PLNO A BEZ BOLESTI.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *